Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Lubsku

Klub Senior + majowe wieści

Pogoda słoneczna w maju nie zawiodła. W trakcie przyjemnych majowych dni Uczestnicy Klubu mieli sporo zajęć. Na zdjęciach poniżej przedstawiony jest dzbanek, który został wytworzony ze splecionych ze sznurka warkoczy. Praca wymagająca nie tylko precyzji, ale również dość sporo zaangażowania. Pogoda pozwoliła prace te wykonywać na świeżym powietrzu, gdzie również można było posiedzieć i porozmawiać we wspólnym gronie przy śpiewie ptaków i lekkim powiewie wiatru :)
     Naczynia z gliny są bardzo ładne, a Seniorom w klubie bardzo się przydadzą ozdobne miski.
W trakcie warsztatów ceramicznych z Panem Krzysztofem Seniorzy wyrabiali takie właśnie miski z gliny.
     Istotnym elementem dbania o zdrowie jest również kwestia troski o zachowanie sprawnej pamięci. Ćwiczenia edukacyjne w postaci rozwiązywania wykreślanek, układania słów z liter, to doskonała forma dbania o pamięć i koncentrację. Dodatkowo zajęcia z panią psycholog Marią wnoszą coś nowego, można otrzymać wsparcie w postaci porad, które jest ważne w życiu codziennym. Z całą pewnością zajęcia z komputerem, przynoszą duże korzyści, dlatego również takie zostały w klubie zaproponowane.
     Gdy tylko rozpoczął się miesiąc maj Seniorzy rozpoczęli sezon grillowy- w ogródku klubowym zapachniało kiełbaską i „powiało” radością.
     W klubie w trakcie warsztatów kulinarnych dominowały zupki pełen kolorowych warzyw.
     Seniorzy z Klubu Senior + w Lubsku gościli również w Bibliotece Miejskiej w Lubsku.
     Warto dodać, że Klub Senior+ w Lubsku działa w ramach struktur organizacyjnych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubsku, który był współorganizatorem Pikniku Ukraińskiego, który odbył się w maju br. nad Zalewem Karaś w Lubsku.
Wszystkim Seniorom z Gminy Lubska życzymy dużo zdrowia :)