Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Lubsku

Misja

 

Klub Senior + majowe wieści

Pogoda słoneczna w maju nie zawiodła. W trakcie przyjemnych majowych dni Uczestnicy Klubu mieli sporo zajęć. Na zdjęciach poniżej przedstawiony jest dzbanek, który został wytworzony ze splecionych ze sznurka warkoczy. Praca wymagająca nie tylko precyzji, ale również dość sporo zaangażowania. Pogoda pozwoliła prace te wykonywać na świeżym powietrzu, gdzie również można było posiedzieć i porozmawiać we wspólnym gronie przy śpiewie ptaków i lekkim powiewie wiatru :)
     Naczynia z gliny są bardzo ładne, a Seniorom w klubie bardzo się przydadzą ozdobne miski.
W trakcie warsztatów ceramicznych z Panem Krzysztofem Seniorzy wyrabiali takie właśnie miski z gliny.
     Istotnym elementem dbania o zdrowie jest również kwestia troski o zachowanie sprawnej pamięci. Ćwiczenia edukacyjne w postaci rozwiązywania wykreślanek, układania słów z liter, to doskonała forma dbania o pamięć i koncentrację. Dodatkowo zajęcia z panią psycholog Marią wnoszą coś nowego, można otrzymać wsparcie w postaci porad, które jest ważne w życiu codziennym. Z całą pewnością zajęcia z komputerem, przynoszą duże korzyści, dlatego również takie zostały w klubie zaproponowane.
     Gdy tylko rozpoczął się miesiąc maj Seniorzy rozpoczęli sezon grillowy- w ogródku klubowym zapachniało kiełbaską i „powiało” radością.
     W klubie w trakcie warsztatów kulinarnych dominowały zupki pełen kolorowych warzyw.
     Seniorzy z Klubu Senior + w Lubsku gościli również w Bibliotece Miejskiej w Lubsku.
     Warto dodać, że Klub Senior+ w Lubsku działa w ramach struktur organizacyjnych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubsku, który był współorganizatorem Pikniku Ukraińskiego, który odbył się w maju br. nad Zalewem Karaś w Lubsku.
Wszystkim Seniorom z Gminy Lubska życzymy dużo zdrowia :)
 
 

Informacja dotycząca funkcjonowania Ośrodka

UWAGA!!!

 

W dniach 9.06, 10.06 i 13.06

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej będzie nieczynny dla interesantów.

Od 14.06 MGOPS w Lubsku będzie funkcjonował w nowej lokalizacji, tj.:

Aleja Niepodległości 2, Lubsko

Bezpłatny projekt psychologiczny

Fundacja Edukacji Nowoczesnej organizuje kolejną edycję projektu psychologicznego skierowanego do osób z niepełnosprawnościami oraz ich najbliższych pn. „Dbam o swoje zdrowie psychiczne ! Wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób najbliższych w czasie epidemii SARS-Co-V-2”.
Aktualna sytuacja epidemiologiczna w kraju oraz towarzyszące jej ograniczenia powodują pogorszenie stanu psychicznego wielu osób z niepełnosprawnościami oraz ich najbliższych. Wprowadzone obostrzenia wiążą się z ograniczeniem dostępu do dotychczasowych świadczeń terapeutycznych, częstszym niż zwykle przebywaniem w domu oraz zmniejszoną ilością kontaktów międzyludzkich. Taka sytuacja wpływa negatywnie na ogólny dobrostan psychiczny, prowadzi do wzrostu poziomu stresu oraz lęku przed izolacją.
W ramach projektu oferujemy :
1. Poradnictwo psychologiczne indywidualne dla osób z niepełnosprawnościami na terenie całej Polski - 15 h;
2. Poradnictwo psychologiczne indywidualne dla najbliższego otoczenia osób z niepełnosprawnościami na terenie całej Polski (małżonkowie, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i inni opiekunowie) - 15 h.

Znaczna część osób z niepełnosprawnościami, z uwagi na ich stan zdrowia, jest w grupie ryzyka – wychodząc naprzeciw ich potrzebom oferujemy możliwość wyboru formy pomocy – spotkania online (za pomocą środków porozumiewania się na odległość: telefon, komunikatory społecznościowe) bądź stacjonarne w zależności od sytuacji epidemiologicznej. Takie podejście daje poczucie bezpieczeństwa oraz pozwala na odbycie rozmowy w domowym, przyjaznym zaciszu.

Warunkiem udziału osób z niepełnosprawnościami w projekcie jest przedłożenie:
1. Podpisanego formularza zgłoszeniowego dla osoby z niepełnosprawnością oraz dokumentu poświadczającego niepełnosprawność oraz stopień bądź innego dokumentu równoważnego do powyższego (skany vs. wersja papierowa);
Warunkiem udziału najbliższego otoczenia osób z niepełnosprawnościami jest przedłożenie:
2. Podpisanego formularza zgłoszeniowego dla osoby najbliższej osoby z niepełnosprawnością oraz dokumentu poświadczającego niepełnosprawność osoby, z którą jest spokrewniona i złożenie oświadczenia dot. pokrewieństwa/opieki nad osobą z niepełnosprawnością (skany vs. wersja papierowa);

Projekt realizowany w okresie do 01.02.2022 r. do 31.12.2022 r.

Kontakt w sprawie projektu:
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel: +48 729 835 550

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Zespół projektu "Wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnościami – epidemia SARS CoV-2”
Fundacja Edukacji Nowoczesnej
ul. Kochanowskiego 32/60
01-864 Warszawa

www: http://www.fen.net.pl
Facebook: https://www.fb.com/FundacjaEdukacjiNowoczesnej

KRS: 0000412575
REGON: 146044984
NIP: 5213630472
Rachunek bankowy: 53 2490 0005 0000 4530 2701 1591