Aktywni w reintegracji
Od lutego 2023r. ruszyła nowa edycja projektu prowadzona przez Centrum Integracji Społecznej w Żarach "aktywni w reintegracji" - współfinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu operacyjnego Lubuskie 2020 w ramach osi priorytetowej 7. Równowaga społeczna, działania 7.4. Aktywne włączenie w ramach podmiotów integracji społecznej podziałania 7.4.1 .Aktywne włączenie podmiotów integracji społecznej - projekty realizowane poza formułą ZIT. zorganizowaną we współpracy z MGOPS.

Kolejna edycja szkoleń w CIS
Kolejny raz ruszyła nowa edycja projektu od września 2021 r. do marca 2022 r. prowadzona przez Centrum Integracji Społecznej w Żarach "Reintegracja szansą na lepsze jutro" - współfinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu operacyjnego Lubuskie 2020 w ramach osi priorytetowej 7. Równowaga społeczna, działania 7.4. Aktywne włączenie w ramach podmiotów integracji społecznej podziałania 7.4.1 .Aktywne włączenie podmiotów integracji społecznej - projekty realizowane poza formułą ZIT. zorganizowaną we współpracy z MGOPS.

Reintegracja szansą na lepsze jutro
Od 28.12.2020 r. do 28.06.2021 r. w Centrum Integracji Społecznej realizowano projekt pn. "Reintegracja szansą na lepsze jutro" edycja 2020 - współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu operacyjnego Lubuskie 2020 w ramach osi priorytetowej 7. Równowaga społeczna działania 7.4.1 Aktywne włączenie w ramach podmiotów integracji społecznej - projekty realizowane poza formułą ZIT. Do projektu zakwalifikowano 16 osób: 15 kobiet i 1 mężczyznę, natomiast projekt ukończyło 14 osób: 13 kobiet i 1 mężczyzna.
Serdecznie gratulujemy
"RAZEM PRZECIW WYKLUCZENIU" - nowa edycja Centrum Integracji Społecznej w Lubsku
Zakończyła się trwająca od 1 marca b.r. do 31 sierpnia b.r. edycja projektu „Szansa na lepsze jutro” zorganizowana przez Fundację Centrum Rozwoju Edukacyjno-Gospodarczego w Żarach we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lubsku. Głównym celem zrealizowanego projektu była integracja społeczno-zawodowa osób długotrwale bezrobotnych, w tym wsparcie w doskonaleniu posiadanego przygotowania zawodowego o wybranych kierunkach lub pozyskaniu sprawności w wykonywaniu innej pracy.
W projekcie wzięło udział 30 uczestników (20 klientów MGOPS w Lubsku oraz 10 MGOPS w Jasieniu).
Odbiorcy projektu doskonalili się w zawodach: „opiekun osób starszych”, „pokojowy/a”, „pracownik budowlany”, „pracownik porządkowy do utrzymania terenów zielonych”. Wiedzę teoretyczną zdobytą podczas zajęć ww. mogli skonfrontować podejmując przez okres 2-ch miesięcy praktyki w Domu Pomocy Społecznej w Lubsku bądź też w firmach budowlanych na terenie miasta Lubsko.
Przy okazji – za umożliwienie podjęcia i ukończenia praktyk – składamy serdecznie podziękowania dyrekcji DPS w Lubsku oraz pracodawcom firm budowlanych w Lubsku.
Z radością informujemy również, że wzajemna współpraca organizatorów projektu (Fundacja CREG w Żarach) z uczestnikami przebiegła na tyle satysfakcjonująco i owocnie, iż podjęliśmy (MGOPS w Lubsku wraz z ww. Fundacją) decyzję o uruchomieniu nowej edycji projektu „Razem przeciw wykluczeniu” skierowanym głównie do osób ze środowisk wiejskich.
Projekt „ruszył” już od września b.r. i będzie trwał do lutego 2019 r. Uczestnicy będą szkolić się w zawodach: „pokojowa” oraz „siostra PCK”.
Mamy nadzieję, że podjęte przez uczestników wyzwanie zaowocuje w przyszłości ofensywnością i aktywnością w poszukiwaniu pracy.
Zajęcia w Centrum Integracji Społecznej
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubsku informuje, iż od 1 marca 2018 r. do 31 sierpnia 2018 r. rozpoczęły się zajęcia reintegracji społecznej i zawodowej w Centrum Integracji Społecznej prowadzone przez Fundację Centrum Rozwoju Społeczno–Edukacyjno–Gospodarczego w Żarach. Działania prowadzone są zgodnie projektem „Szansa na lepsze Jutro” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu operacyjnego Lubuskie 2020 poddziałania 7.4.1.
W edycji bierze udział 30 osób z terenu miasta i gminy Lubsko oraz gminy Jasień.
Każdy z uczestników CIS otrzymuje indywidualne i kompleksowe wsparcie w zakresie reintegracji społecznej i zawodowej m.in. poprzez udział w szkoleniach zawodowych, wsparcie psychologa, doradcy zawodowego, prawnika oraz opiekę pracownika socjalnego.
Każdy uczestnik co miesiąc otrzymuje świadczenie integracyjne, przekazywane przez Powiatowy Urząd Pracy.
W realizowanym projekcie 7.4.1 uczestnicy CIS z gminy Lubsko będą przyuczani do zawodów:
- Profesjonalne sprzątanie,
- Pokojówka,
- Pracownik prac porządkowych z utrzymaniem terenów zielonych,
- Pracownik budowlany z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
Po zakończeniu uczestnicy odbędą dwumiesięczne staże zawodowe u pracodawcy, co znacząco zwiększy szanse na rynku pracy.
Podkategorie
Strona 1 z 2