Nowy Rok zawsze niesie ze sobą nowe plany, marzenia i nadzieje. Trwająca już długo sytuacja pandemiczna często zniechęca i przygnębia. Tym bardziej dobrze jest mieć przy sobie życzliwych ludzi. Uczestnicy Klubu Senior + w Lubsku wspierają się nawzajem, dodają otuchy, polegają na sobie, a pod okiem animatorów, jak również psychologa, aktywnie i miło spędzają czas.

Klub Senior + funkcjonuje w ramach dofinansowania z Programu Wieloletniego Senior + na lata 2015-2020 Edycja 2020 w ramach Modułu II - Zapewnienie funkcjonowania Klubu Senior +, przy udziale środków z budżetu państwa zgodnie z umową - PS.V.3120.I.2020.UMIG Lubsko kontynuowana umową 29/2/2021 w sprawie dofinansowania zadania własnego realizowanego w ramach programu wieloletniego "Senior"' na lata 2021-2025 Edycja 2021.  

 

W pierwszym miesiącu Nowego Roku w ramach zajęć, w trakcie których  doskonalono techniki ceramiczne, seniorzy wykonali piękne kwiaty ceramiczne. Nauczyli się kształtować wcześniej rozwałkowaną glinę, wypalać w piecu, szklić szkliwem, a następnie ponownie poddawać procesowi wypalania. Pasjonującym, a zarazem relaksującym zajęciem było malowanie wcześniej wspomnianych kwiatów, a także gwiazdek, ślimaków i innych.

Pani psycholog doradza, zawsze gotowa jest służyć fachową pomocą w momentach trudniejszych. W trakcie zajęć „psychologicznych” poddano rozważaniom kolejne aspekty życia codziennego, m.in.: umiejętność postawy asertywnej.

A jeśli chodzi o nowości???

Uczestnicy Klubu Senior + w Lubsku po raz pierwszy od momentu otwarcia Klubu, odbyli warsztaty teatralne z naszą animatorką. Pierwsze podrygi aktorskie, pierwszy podział ról, wspólne tworzenie scenografii oraz kostiumów. Ćwiczenie tekstów ról to nie tylko znakomity trening pamięci, również świetna zabawa, a i pewnie w niejednym przypadku spełnienie młodzieńczych marzeń o aktorstwiedevil

Miesiąc styczeń upłynął w atmosferze intensywnych działań, tych manualnych , ale także tych rozwijających kondycję umysłową, jaki i duchową. Wszystko z przestrzeganiem zasad sanitarnych i bezpieczeństwa w dobie panującej pandemii COVID-19.

I co bardzo ważne…. w czasie, gdy wielu boi się o swoje zdrowie, cudownie jest dostrzec uśmiech na twarzy gromadzących się w Klubie i wspierających nawzajem seniorów smiley