Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Lubsku

Marzec w Klubie Senior+

Kontakt ze sztuką-teatrem, muzyką, aktywność fizyczna, rozwój, dbałość o równowagę duchową, komfort psychiczny, pielęgnowanie relacji - jednym słowem ogromna satysfakcja, jaką daje przynależność do Klubu Senior + w Lubsku.

W rzeczywistości pozamykanych kin, teatrów i innych instytucji kulturalnych, nie musimy zamykać naszych zmysłów na doznania estetyczne, które możemy czerpać z różnych dziedzin sztuki. Dobiegły końca treningi ruchu scenicznego, aby wreszcie po próbie generalnej móc nagrać spektakl - inscenizację „Czerwonego Kapturka” w wykonaniu naszych zdolnych seniorów. Znakomicie spisali się aktorzy oraz nasza animatorka Edyta, która świetnie przygotowała uczestników Klubu, w szczególności pod kątem wiarygodności granych przez siebie postaci.

Wielkie dzięki i brawa dla Was! Solidnie i bajkowo przygotowane elementy scenografii dopełniły całości i przeniosły w klimat tej uroczej bajki.

Dzisiejsze realia nie pozwalają na realizację marzeń związanych z podróżami, tak więc co miesiąc w Klubie będziemy starać się przeprowadzać warsztaty krajoznawcze. Fajnie zgłębić wiedzę na temat słynnych miejsc w naszym kraju, jak również poznać te mniej odwiedzane przez turystów, aczkolwiek nie mniej urokliwe.

Dzień Kobiet upłynął nam w Klubie miło, w atmosferze znanych melodii podczas karaoke.

W marcu nie zabrakło gimnastyki, jak również ruchu na świeżym powietrzu - dbając o otoczenie wokół nie tylko sprzątaliśmy, posadziliśmy również choinki. Wybraliśmy się do parku po bazie, aby ładnie udekorować wnętrze miejsca naszych spotkań.

Sporo czasu w miesiącu marcu w naszym Klubie spędziliśmy na przygotowaniach do wiosny oraz Świąt Wielkanocnych. W ramach zajęć manualnych z Panem Krzysztofem seniorzy wykonali z gliny typowe ozdoby świąteczne - kury oraz jajka. Zadbaliśmy o świąteczny wystrój Klubu (bukiety z tulipanów, z bazi, ozdoby okienne, stroiki na stół). Nasze starania dotyczące zdobienia świątecznego nie ograniczyły się do Klubu. Mieliśmy okazję przyczynić się do upiększenia centrum miasta Lubska, dekorując kolorowymi jajkami stelaż okolicznościowy, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Jak zawsze z zainteresowaniem słuchało się pani psycholog, która wprawiła nas w zadumę, serwując kolejne ciekawe kwestie. Poruszono sprawę, która dotyczy nie jednego człowieka - brak doceniania pozytywnych wydarzeń w naszym życiu, przyczyny braku umiejętności czerpania radości z tzw. małych rzeczy. Porozmawialiśmy również o wielu rolach, jakie pełnimy w życiu i w związku z tym o odmiennym postrzeganiu nas przez różnych ludzi.

Nie zabrakło gry w kręgle, karty oraz quizy. Oczywiście wszystko z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Miło, sympatycznie, razem smiley Pozdrawiamy !!!