Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Lubsku

Kwiecień w Klubie Senior +

W kwietniu nie zabrakło ciekawych zajęć, w zestawieniu z miesiącem poprzednim atrakcji było tyle samo. Wszystko z przestrzeganiem zasad reżimu sanitarnego. Dużą uciechą oraz fajnym relaksem okazał się pokaz mody gazetowej. Seniorzy mieli niesamowitą frajdę już podczas samego projektowania kreacji, wykonanie oraz przede wszystkim stąpanie po wybiegu rozweseliło wszystkich.

Uczestnicy Klubu Senior + w opisywanym miesiącu ulepili z gliny ładne ozdoby: podgrzybki i prawdziwki, a także zdobili szkliwem wcześniej przygotowane kaczki, jajka. Wykonali również portfele z filcu i saszetki na drobiazgi, które ozdobili następnie różnymi elementami dekoracyjnymi. Pod koniec kwietnia  w trakcie zajęć zostały sprawione ojczyste symbole narodowe- flagi w celu udekorowania wnętrza Klubu tak, aby zaakcentować Majowe Święta.

Oprócz zajęć manualnych poświęcono sporo czasu na rozmowy z Panią psycholog na temat nurtujących problemów, nie obyło się bez rozmów indywidualnych.

Wiele się pisze w publikacjach odnośnie dużego wpływu  ćwiczeń na wyobraźnię, pamięć, sprawność i funkcjonowanie osób starszych w życiu codziennym.

W związku z tym pożytecznym oraz ciekawym zajęciem były ćwiczenia dla seniorów, które polegały na zinterpretowaniu przedstawianych ilustracji. Dodatkowo praca z mandalami, które nie tylko pomagają rozwinąć wyobraźnię, wyciszyć się, mają działanie terapeutyczne. Konkretne wykonanie rysunku, pozwala określić cechy osobowościowe osoby go wykonującej.

W kwietniu nie zabrakło również ruchu - gimnastyka, spacery oraz jak zawsze gra w różne gry oraz karty. Niezmiennie budujące są rozmowy i wspólne spędzanie czasu.

Pozdrawiamy !!!