Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Lubsku

czerwiec w Klubie Senior +

Jeszcze nie tak dawno z utęsknieniem wyczekiwaliśmy maja, a już rozpoczęliśmy wspólne działania w miesiącu lipcu. I tak oto przywitało nas lato pełną parą smiley. Dni biegną tak prędko, więc naprawdę nie warto spędzać ich samotnie. Jeżeli tylko jest okazja ku temu, należy cieszyć się obecnością drugiego człowieka, tak jak seniorzy w Klubie Senior +.

W trakcie zajęć z panią psycholog dowiadujemy się niejednokrotnie jak poradzić sobie z różnymi sytuacjami, jakie nas spotykają - dowiadujemy się często wśród ładnych okoliczności przyrody i jednocześnie korzystając z siłowni plenerowej przy Lubskim Domu Kultury. Rozwój intelektualny, duchowy i fizyczny w jednym wink.

Po raz pierwszy nadarzyła się sposobność, aby toczyć na kole garncarskim. Chętni spróbowania czegoś nowego seniorzy z entuzjazmem uczyli się nowej techniki tworzenia z gliny.

Zajęcia z naszą animatorką pozwoliły uczestnikom wykonać już wiele ciekawych, przydatnych przedmiotów. Tym razem  stworzone zostało „dzieło” w postaci obrazu przedstawiającego urocze kwiatki na tle biało-pozłacanym. Obraz wykonany został ze sznurka. Coś innego, kreatywnego, a dającego dużo satysfakcji.

Jak ważne dla kobiet są zabiegi upiększające, nie trzeba chyba wspominać. Podczas jednych z czerwcowych warsztatów, seniorki z Klubu dzięki animatorce miały ładnie wystylizowane ,piękne paznokcie.

I wreszcie nie można zapomnieć o udziale naszych seniorów w VIII Międzynarodowej Senioriadzie, zorganizowanej przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lubsku. Uczestnicy naszego klubu rywalizowali w różnych konkurencjach, skoki na skakance, rzuty lotką, strzały do bramki, a także brali udział w grze zespołowej - w kręgle. Dużą frajdą był również, przed rozpoczęciem poszczególnych rywalizacji, wspólny taniec wszystkich uczestników.

Tak więc nie zabrakło atrakcji, z czego seniorzy akurat bardzo są zadowoleni.

Do następnego smiley