Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Lubsku

Lipiec 2021 w Klubie Senior+

Seniorzy z Klubu Senior + z radością chcą podzielić się z mieszkańcami Lubska swoimi pracami, które wykonane pod opieką animatorki Edyty oraz Pana Krzysztofa, często wymagały sporo pracy, zaangażowania oraz trudu. Wystawę można obejrzeć w Bibliotece w Lubsku.

Z tego właśnie powodu przyśpieszono smiley prace nad postacią Anioła zrobionego z białego sznurka na niebieskim tle.

Twórczość uczestników Klubu Senior + w Lubsku zawsze przynosi wyśmienity efekt, a wykonanie jest bardzo precyzyjne i pochłania sporo czasu. Ale było warto!!! Wszystkie wystawione prace prezentują się wyśmienicie…

Letnie dni w lipcu upłynęły seniorom bardzo kreatywnie oraz przyjemnie.

Tradycyjnie było dużo spacerów, owocnych rozmów z panią psycholog, również w plenerze, dużo ruchu, w szczególności na rowerach stacjonarnych w siedzibie Klubu. Sporą dawkę ruchu zagwarantowała gra w kręgle.

Ciekawym tematem, który poruszyła psycholog była kwestia identyfikacji obszaru mózgu odpowiedzialnego za duchowość. Coraz sprawniej idzie toczenie na kole garncarskim.

A co nowego?

Po raz pierwszy seniorzy udali się razem na kąpielisko na Nowińcu. Spędzenie czasu nad wodą w letni dzień zawsze ukoi, bo przecież podobno upały najlepiej znosi się nad wodą. Pikinik  zapewnił wspaniały relaks, a stąpanie po plaży oraz w wodzie sprawiły dużą frajdę.

W klubie miało również miejsce spotkanie, w czasie którego seniorzy mogli uzyskać informację na temat pielęgnacji cery po 60-tce. Dodatkowo seniorzy poszerzyli swoje umiejętności odnośnie pielęgnacji dłoni.

Także działo się!

Pozdrawiamy!