Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Lubsku

Sierpień w Klubie Senior+

Wokół tematu dotyczącego relacji międzyludzkich powstało już wiele publikacji.

Jedno jest pewne: brak kontaktu z drugim człowiekiem może w niejednym przypadku doprowadzić do negatywnego wpływu na nasze zdrowie, przede wszystkim może oddziaływać  negatywnie na kondycję psychiczną. Natomiast kontakty międzypokoleniowe 

i współpraca budują wzajemny szacunek do siebie, uczą respektu oraz zrozumienia wzajemnych potrzeb. Stąd tak ważny dla uczestników Klubu Senior plus z Lubska był udział w 3 dniowych warsztatach mających na celu stworzenie wieńca dożynkowego w ramach projektu „5xU” z nami upleć, uwij, ukiś, upiecz, ubij”. Zadanie realizowane w ramach operacji Aktywna LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania: „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2014-2020.

Dzięki uprzejmości i zaproszeniu Warsztatów Terapii Zajęciowej, seniorzy Klubu Senior plus mieli okazję nad Zalewem Karaś wśród wdzięcznych okoliczności przyrody wić piękny wieniec dożynkowy oraz zintegrować się z uczestnikami WTZ Lubsko. Dało to klubowiczom dużo satysfakcji oraz radości. Polecamy Wszystkim i jeszcze raz dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w warsztatach.

Jak ważne są ćwiczenia rozwijające motorykę małą, wiedzą ci, których ograniczona sprawność rąk oraz palców utrudnia normalne funkcjonowanie. W trakcie zajęć z Panem Krzysztofem oraz animatorką Edytą seniorzy wykonują wiele prac manualnych, które usprawniają motorykę małą. Seniorzy lepili z gliny kształtne liście, które po połączeniu mają utworzyć piękne salaterki, dekorowali muszelki perełkami tak, aby zdobiły pięknie wnętrze Klubu. Ciekawą propozycją było wykonanie przez seniorów szklanych witraży. Także wszystkie zajęcia dały wiele radości i pożytku dla zdrowia.

Pani psycholog tradycyjnie poruszyła najistotniejsze problemy, jakie napotykają ludzie na swojej drodze, a także wspierała w trakcie rozmów indywidualnych.

O naszych seniorów zadbała też pielęgniarka - Pani Basia, z troską odpowiadała na zadawane pytania, mierzyła ciśnienie i doradzała, jak dbać o zdrowie.

Podsumowując można tylko stwierdzić, że warto jest uczęszczać do Klubu Senior plus w Lubsku smiley

Życzymy Wszystkim wspaniałej pogody i zdrówka !!!

z

2

3

4

5