Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Lubsku

Październik `21 w Klubie Senior +

Jaki cudny widok roztacza się przed nami, gdy piękne kolorowe liście lecą z drzew i wydaje się, jakby wiatr unosił je w powietrzu i nie pozwalał spaść... Niesamowity wdzięczny pejzaż pozwala na chwilę ukojenia, zatrzymania i często na refleksję. Dni również lecą tak szybko, na to nie ma wpływu nikt z nas. Jednak jeśli chodzi o przyszłość, możemy dużo zmienić, dzięki własnym staraniom, a i zapewne szczęśliwy los też ma tu dużo do powiedzenia smiley

Każdy człowiek ma prawo do marzeń. Nigdy nie jest za późno na realizację własnych ambicji.

Wielu twierdzi, że dopóki człowiek ma marzenia, to żyje. Każdy ma jakieś priorytety, ma różne zdolności.

W Klubie Senior + w Lubsku każdy z uczestniczących znajduje coś dla siebie, ma taki swój czas i swoją przestrzeń na spełnianie własnych, często ukrytych pragnień.

W miesiącu październiku była sposobność tworzenia z gliny pięknych talerzy, jak również zaczęto kreować gliniane wianki.

Z Panią psycholog poruszono różne tematy, m.in.: rozmawiano o wpływie diety na nastrój człowieka. Podczas zajęć manualnych seniorzy wykonali malunki ozdabiane brokatem, przygotowywali szyszki, a więc malowali je i ozdabiali - już pod świąteczne stroiki.

Bardzo miło oraz „smacznie” spędzali uczestnicy Klubu czas sprawując pierożki z mięsem, chrusty, racuchy, a nawet gofry. Seniorzy poszli nawet o krok dalej smiley - ukisili kapustę…

W trakcie jednych z zajęć został wykonany wieniec, który klubowicze mają zamiar położyć przed miejscem pamięci przy Lubskim Domu Kultury, oddając tym samym hołd Wszystkim, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Chcąc uczcić październikowe Dni Seniora, do Klubu Senior + przybyli zaproszeni przez seniorów zacni goście-Burmistrz Lubska,przedstawiciele ŚDS w Lubsku oraz WTZ w Lubsku, gdzie wspólnie śpiewaliśmy, rozwiązywaliśmy zagadki oraz ucztowaliśmy smiley

Warto wspomnieć, iż jak zwykle seniorzy fajnie bawili się podczas zorganizowanego przez lubską Bibliotekę karaoke.

Mimo, iż dni są krótsze, to jesień, jak i każda pora roku jest ciekawa i piękna. Najważniejsze to umieć czerpać radości, jakie daje ta pora roku, być otwartym na świat oraz ludzi i działać, marzyć i jeszcze raz działać.