Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Lubsku

Tanecznym krokiem w Nowy Rok :) :) :)

 Tanecznym krokiem w Nowy Rok - to dopiero wejście...W Klubie Senior plus nie zapomniano o szałowej zabawie, porywach do tańca , tak aby chwytać każdy dzień. Powinno się

korzystać z każdej nadarzającej się okazji, a karnawał to właśnie czas radości-czas, który dobrze spędzony może naładować pozytywną energią na długi czas :) Już na tydzień przed zaplanowaną zabawą, seniorzy sprawili sobie maski karnawałowe i przyozdobili miejsce spotkań, aby stało się godnym mającej się odbyć niebawem imprezy. Były tańce, zabawy ruchowe oraz biesiada. U jednej uczestniczki z dnia na dzień pojawiła się nawet ogromnie bujna fryzura-piękne czarne loki, jej look przypominający światową gwiazdę muzyki disco, wprost oszałamiał. Pewnie ma jakieś sprawdzone

sztuczki urodowe...i to jeszcze jeden z wielu powodów, dla których super być uczestnikiem Klubu Senior plus w Lubsku :) i super mieć takie przyjaciółki, które zawsze znajdą jakieś rozwiązanie, a to na nieokiełznane loki, a to na 20-sto centymetrowe tipsy, czy trzepoczące ciągle długie rzęsy :) 

   Tu nie ma czasu na lenistwo..Ćwiczenia na rowerkach stacjonarnych, wizyta w lubskiej kręgielni,ćwiczenia korekcyjne na stawy górne i dolne.

Tu nie ma także czasu na nudę, o czym świadczą wykonane przez seniorów obrazki ziarenkowe przy wykorzystaniu art. spożywczych, jak makaron czy ryż. Produkty, których nie raz termin przydatności kończy się, można wykorzystać w taki oto sposób. Dodatkowo planszowe gry, rozwiązywanie krzyżówek, co przecież rozwija i usprawnia naszą pamięć oraz koncentrację.

Bardzo ważny Dzień w roku- Dzień Babci i Dziadka, był dla seniorów zapewne miły, również dzięki pamięci sąsiadów-uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubsku, którzy z tej okazji przybyli z wizytą ze słodkim poczęstunkiem.. Serdeczne podziękowania dla Was oraz Waszych opiekunów, terapeutów i Pani Kierownik..To bardzo fajny gest.

     Podczas warsztatów z Panem Krzysztofem seniorzy ulepili z gliny domki, które w następnym miesiącu zostaną pomalowane- ciekawe, jaki będzie efekt końcowy. Pani Maria-psycholog zadbała o wymiar duchowy ,zawsze można liczyć na dobre słowo i fachową poradę oraz wsparcie.

   Z dumą i radością warto wspomnieć o dużym zaangażowaniu seniorów z Klubu Senior plus, którzy dzięki pomysłowi animatorki Edyty i wraz z nią postanowili pomóc lubskim organizatorom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Działania oprócz sfery dekoracji, dotyczyły przede wszystkim pomocy przy zbiórce pieniążków. Za Wasze duże serca należą się brawa :)

     I tym pozytywnym akcentem zaczynamy dalej działać, bo tyle jeszcze miesięcy w tym Roku, tyle rzezy pozytywnych do zrobienia.. Pozdrowienia !

 

Wspólnie spędzony czas

Przygotowywanie masek karnawałowychPrzygotowywanie masek karnawałowych

Wspólna zabawa