Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Lubsku

Luty `2022 w Klubie Senior +

Miesiąc luty wraz ze swoją zimową aurą nie był zbyt słoneczny - a to zimno, a to deszcz albo wichura… Dzień krótszy... Ale to wszystko nieistotne, bo i tak najważniejsze to zdrowie. To jeden z najważniejszych powodów, dla których warto wstawać, warto się uśmiechać. Ono nie ma żadnej ceny. Mimo to, patrząc przez okno i widząc krople deszczu zza szyby, porwisty wiatr, nie decydujemy się wychodzić z domu.

Jeśli jednak mamy powód, aby wyjść, wówczas kobiety ładnie się ubierają, robią sobie makijaż, mężczyźni też dodają starań, aby dobrze wyglądać. I wiele rzeczy nabiera innego koloru. Stąd taka przynależność do Klubu Senior plus ma tyle zalet. A to ktoś przywita uśmiechem, a to powie jakiś kawał, a to dowiemy się czegoś interesującego i już nie liczy się ta niezbyt może komfortowa aura. Najważniejszy jest cel. Mamy przecież jakieś plany.

W miesiącu lutym nasze działania wyglądały następująco:

  • lepienie z gliny poszczególnych elementów miasta - ciąg dalszy smiley - uczestnicy ulepili z gliny budynek na wzór Baszty, a także pomalowali szkliwem Kościół.
  • tworzenie kreatywne dekoracji walentynkowych, a także wiosennych - kompozycje z tulipanów, wianki itd...
  • ciekawe wykłady pani psycholog na temat roli uśmiechu w naszym życiu, naszym samopoczuciu, a także rozmowy na temat zaburzeń pamięci i myślenia.
  • temat pielęgnacji twarzy i dłoni w teorii oraz praktyce.

Dodatkowo niezmiennie nie zabrakło ćwiczeń na pamięć i refleks - rozwiązywanie krzyżówek, ćwiczeń na rowerkach stacjonarnych. Bardzo istotne są kontakty międzypokoleniowe, miło nam, że zawsze jesteśmy mile widziani w WTZ w Lubsku, dlatego też wybraliśmy się tam  z piernikami, które seniorzy zrobili w ramach warsztatów kulinarnych.

Także jak zwykle dzieje się smiley

Do zobaczenia niebawem  wink