Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Lubsku

Kwiecień` 22 w Klubie Senior +

Dekorowanie i przystrajanie świąteczne domów, pomieszczeń, w których spędzamy dużo czasu, to już taka można powiedzieć tradycja.

Święta wzbudzają pozytywne uczucia, dają radość, a przygotowania przedświąteczne, w tym tworzenie ozdób wprawiają w dobry, ciepły nastrój. Bardzo przyjemnie spędzać Święta w tak przytulnym otoczeniu i atmosferze.

Dekoracje pozwalają wyrazić nasz styl, bo przecież każdy z nas jest na swój sposób inny, a dodatkowo gdy robi się je wspólnie, dają poczucie jedności.

Warsztaty, podczas których ozdabiano Klub Senior plus zaabsorbowały większość czasu do połowy miesiąca kwietnia. Uczestnicy klubu ozdobili pomalowane na kolorowo jajka styropianowe, wykonali kolorową girlandę na okno,a także wykonali śliczne wianki wielkanocne.

W trakcie zajęć ceramicznych powstały kurczaki, kury, jajka i baranek smiley

Gdy tylko Święta Wielkanocne minęły, rozpoczęto prace nad wystrojem na Święta majowe. Wykonano dekoracje na okna. U seniorów była również Pani psycholog. Nie zabrakło gimnastyki i jazdy na rowerkach stacjonarnych.

Ciekawą propozycją zajęć manualnych było wykonanie kolorowych kwiatów z bibuły, a następnie zawieszenie na gałązkach, co utworzyło ładną kompozycję, a także wykonanie z drzewa wiatraków, które docelowo będą umieszczone w ogródku klubowym.

W Klubie Senior plus w Lubsku są duże okna, przez które wypatrywać można upragnionego słońca i cieplejszych dni, na które tak wielu z nas już czeka. Zapraszamy do wspólnego wyczekiwania na ciepłe dni i do wspólnego spędzania  kreatywnie, czasu. Warto, są jeszcze wolne miejsca!