Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Lubsku

Lipiec`22 w Klubie Senior +

Czyż nie jest fajne spędzanie czasu wolnego w sposób kreatywny, zażywając ruchu wspólnie z innymi? Każdego dnia można mieć inny humor, nie zawsze ma się ochotę, aby cokolwiek robić , jednak gdy porozmawia się z innymi ludźmi,zaczyna się patrzeć na swoje problemy z innej perspektywy.

W Klubie Senior + w Lubsku seniorzy podczas zajęć manualnych uruchamiają swoją wyobraźnię i z zaangażowaniem tworzą nowe rzeczy. Wtedy nie ma czasu,żeby myśleć o przygnębiających sprawach. Jest radość i chęć działania. Uczestnicy klubu pod okiem Pana Krzysztofa lepili z liści ozdobne miski, a na zajęciach z animatorką Edytą nie tylko zrobili dużego kwiata ze styropianowych kul, lecz również „pracowali” nad mandalami.

Ruch, którego nie zabrakło, a to w postaci ćwiczeń na rowerkach stacjonarnych, gry w kręgle,również sprzyja pojawieniu się pozytywnych emocji. Przyjemnie jest korzystać z siłowni zewnętrznej na świeżym powietrzu, wśród dostojnych drzew,czego nie zabrakło podczas zajęć w miesiącu lipcu.

Taką nowością,która pozwoliła na bliski kontakt ze sztuką było malowanie w plenerze smiley. Można było malować albo pejzaż wokół albo z wyobraźni, co kto woli. Gdy tyko upały zelżały i pogoda pozwoliła, seniorzy posapcerowali. I dalej do przodu z głową podniesioną do góry, bo jak to zwykło się mówić razem można więcej…smiley