Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Lubsku

Sierpień`22 w Klubie Senior +

W każdym miesiącu danego roku oferowane są Seniorom z Klubu Senior + w Lubsku ciekawe zajęcia. Do przynoszących wiele korzyści działań, należą te z zakresu manualnych, edukacyjnych, ruchowych.

W sierpniu przyjemną pracą manualną okazały się prace nad ozdabianiem wg własnych pomysłów kory drzew, a następnie wykonanie zawieszek ze sznurków tak, aby móc nią upiększyć wybrane miejsce.

Wspólne śpiewanie, gra w gry planszowe umilają razem spędzany czas, dają radość oraz w pewien sposób integrują grupę.

O korzyściach płynących z nawet niewielkiej aktywności fizycznej wie chyba każdy, dlatego w klubie można również nie tylko pojeździć na rowerkach, ale również poćwiczyć, czy to przy drabinkach, czy na karimatach. Uczestnicy z lubskiego klubu wybrali się na siłownię zewnętrzną przy Lubskim Domu Kultury oraz grali w kręgle na hali lubskiego OSiR-u.

Warto dodać, że klubowicze odwiedzili również salę widowiskową LDK, gdzie odbyła się projekcja filmu. To  też taka odskocznia od codzienności.

Chyba nikt nie zaprzeczy, jak pięknie pachnie w miejscu, gdzie właśnie piecze się ciasto…

Podczas warsztatów kulinarnych sprawiony został placek ze śliwkami, nie dość, że można razem coś zrobić,jest przyjemna atmosfera, to jeszcze tak miło są połechtane kubki smakowe. Dodatkowo przygotowana została zdrowa sałatka.

Każdy ma swoje przepisy, robi coś wg własnej koncepcji, dlatego czasami warto pogotować razem, gdyż można nauczyć się przy tym czegoś nowego.

Podsumowując aż chce się napisać, iż naprawdę warto być uczestnikiem takiego Klubu smiley

zajęcia techniczne

rekreacja na rowerach stacjonarnych

 

na kręgielni

 

na kręgielni 2

tworzenie ozdób