Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Lubsku

Klub "Senior +" - zostań jego uczestnikiem

Statystyki wskazują jednoznacznie, że się starzejemy. Stajemy przed wyzwaniem, by z jednej strony gmina Lubsko była miejscem przyjaznym dla osób starszych, z drugiej strony – by wykorzystać ogromny potencjał tych ludzi. Stąd też włodarze gminy podjęli działania na rzecz osób starszych. Jednym z takich działań jest uruchomienie przy Miejsko-Gminnym |Ośrodku Pomocy Społecznej w Lubsku Klubu „Senior +” zapewniający aktywne spędzanie czasu przez starszych mieszkańców naszej gminy. Ciekawe zajęcia, prelekcje, spotkania i dyskusje zachęcają do uczęszczania na odbywające się cztery razy w tygodniu spotkania.

ObrazekW czwartek 30 stycznia 2020 r. w obecności seniorów i  zaproszonych gości symbolicznie przecięto wstęgę, oddając do użytku ukończone pomieszczenie klubu mieszczące się w Lubsku, przy al. Wojska Polskiego 2a. Burmistrz Lubska - Janusz Dudojć podziękował władzom wojewódzkim za pomoc w dofinansowaniu realizacji zadania, natomiast Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podziękował wszystkim za zaangażowanie w projekt i wraz z Panią Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej LUW w Gorzowie Wlkp. Grażyną Jelską życzył uczestnikom interesujących i motywujących do aktywności w zajęciach.

ObrazekKlub „Senior +” funkcjonuje w ramach dofinansowania z Programu Wieloletniego Senior + na lata 2015-2020 Edycja 2020 Moduł II - Zapewnienie funkcjonowania Klubu "Senior+", przy udziale środków z budżetu państwa zgodnie z umową - PS.V.3120.I.2020.UMIG Lubsko. Działalność rozpoczął 3 lutego 2020 r. Jego prowadzenie obejmuje trzy pomieszczenia: salę ogólnodostępną, pomieszczenie do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych oraz pomieszczenie kuchenne. Jest również szatnia i toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Tutaj nie będzie można się nudzić. Sala wyposażona w duży telewizor zapewni oglądanie ciekawych programów i pozycji filmowych. Do dyspozycji są gry planszowe, wpływające na pamięć i refleks. Nie zabraknie zajęć manualnych, a także spotkań z ciekawymi ludźmi, prelekcji z zakresu edukacji zdrowotnej lub bezpieczeństwa seniorów. Klub „Senior +” zapewnia pomoc prawną w rozwiązywaniu problemów oraz wsparcie innych specjalistów. W najbliższym czasie gmina wystąpi o programy zewnętrzne, które pozwolą na kolejne, różnego rodzaju atrakcje dla klubowiczów.

 

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9:00 do 14:00.

Jeżeli jesteś:

  • mieszkańcem gminy Lubsko
  • w wieku 60 +
  • osobą nieaktywną zawodowo i chcesz żyć w sposób aktywny i twórczy
  • chcesz pomóc sobie i innym

Już dziś zostań uczestnikiem Klubu „Senior +”

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Zgłoszenia w sprawie uczestnictwa można składać w Klubie u koordynatora zajęć: Pani Eweliny Kuszaj, bądź też w siedzibie Miejsko–Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubsku, ul. 3 Maja 1, 68-300 Lubsko.

 

Koordynator Klubu - Ewelina Kuszaj: 570 371 989 (numer bezpośredni do Klubu Senior+).