Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Lubsku

Profilaktyka przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Aktualnie trwa ogólnopolska kampania społeczna pod hasłem „By powstał dom trzeba wiele troski. Nie pozwól mu się rozsypać”, realizowana przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014–2020.

Jej celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa i uwrażliwienie go na zjawisko przemocy w rodzinie, szczególnie w okresie epidemii wywołanej przez COVID-19 oraz dotarcie do szerokiego grona polskiego społeczeństwa, jak również wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zagrożonych lub dotkniętych przemocą w rodzinie.

W ramach Kampanii zostały przygotowane, dedykowane dzieciom – uczniom szkół podstawowych (z uwzględnieniem grup wiekowych uczniów klas I-III i IV-VIII), krótkie animowane formy filmowe, nawiązujące do jednego z bolesnych aspektów pandemii -  izolacji, osamotnienia – szczególnie dotkliwych w skutkach dla dzieci i młodzieży, narażonych na agresywne zachowanie ze strony rodziców czy opiekunów albo zaniedbanie.

 

Ważna informacja: podane linki:

  1. do animowanej formy filmowej dla uczniów klas I-III https://we.tl/t-ayw24XRPkz
  2. do animowanej formy filmowej dla uczniów klas IV-VIII https://we.tl/t-ysmBYzXCRo

 

są aktywne do 17 grudnia br.

 

Jeżeli nie uda się pobrać animacji do tego czasu, wystarczy poinformować o tym drogą e-mailową realizatora Kampanii – Agencję Reklamową RADNA Sp. z o.o. (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Wówczas zostaną wygenerowane i przesłane bezpośrednio pod podany adres e-mail nowe linki z animacjami do pobrania.

 

Serdecznie zachęcamy do udziału.