Dostępność strony www Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubsku

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubsku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do internetowej Strony Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubsku.

 

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

  • Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Joanna Ocimek.

  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Telefon: 68 457 61 98/88

Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu, wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

  • Organ nadzorujący: Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubsku
  • Adres: Aleja Niepodległości 2
    68-300 Lubsko
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Telefon: 68 457 61 88

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Budynek Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubsku Aleja Niepodległości 2, 68-300 Lubsko (dawny budynek Szkoły Nr 2) - opis dostępności architektonicznej obiektu:

  1. Opis dostępności wejścia do budynku
    Budynek trzykondygnacyjny (parter, I piętro, II piętro). Budynek posiada cztery wejścia, dwa na poziome chodnika i dwa znajdujące się powyżej poziomu chodnika. Wejście główne usytuowane od głównej ulicy, wejście to nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych tj. bariery architektoniczne w postaci schodów, które uniemożliwiają dostęp do wewnętrznych pomieszczeń osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Drzwi wejściowe są o szerokości zapewniającej swobodny wjazd osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim. Na parterze budynku ulokowana jest Kasa MGOPS, do której dostęp jest możliwy bez barier architektonicznych bocznymi wejściami.  Sekretariat MGOPS oraz biura pracowników socjalnych są na I piętrze – dostęp do nich z barierami architektonicznymi tj. 3 schody od wejścia bocznego jak i głównego. Księgowość MGOPS na 2 piętrze - bariery architektoniczne w postaci schodów. Brak windy. Pracownicy z biur schodzą do petentów tak by umożliwić załatwienie sprawy.
  2. Opis dostępności korytarzy, schodów i wind
    W odniesieniu do osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim - dostęp tylko do kasy MGOPS . W budynku nie ma windy, nie ma platformy dla wózków zamontowanej przy poręczy schodów.
    Szerokość korytarzy parteru umożliwia poruszanie się wózkiem inwalidzkim.
  3. Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.
    W budynku jest przenośna pętla indukcyjna.
    W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
  4. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
    W odległości ok. 5 m od budynku MGOPS znajduje się parking z wydzielonymi miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych.
  5. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
    Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
  6. Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.                                                                                                                                     
    W przypadku braku takiej możliwości, taką informację także należy zawrzeć.
    W Urzędzie nie ma tłumacza języka migowego na miejscu, ani możliwości skorzystania z usługi tłumacza on-line.