Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Lubsku

Luty w Klubie Senior +

Miesiąc luty rozpoczęliśmy w Klubie Senior plus nadal z zachowaniem reżimu sanitarnego, pełną parą na ćwiczeniach ruchu scenicznego i tekstów ról. Z dużym zapałem seniorzy tworzyli elementy scenografii; drzewa, kwiaty, polankę, krzewy oraz finalizowali kwestie kostiumów dla granych przez siebie postaci.

Zajęcia teatralne cieszą się ogromnym uznaniem. Pobudzają wyobraźnię ćwiczą pamięć, koncentrację, uczą panować nad emocjami, doskonale relaksują i dodatkowo sprawiają dużo radości.

Z zaangażowaniem seniorzy Klubu uczestniczyli w zajęciach z Panem Krzysztofem, podczas których mieli okazję ulepić z gliny przede wszystkim bardzo ładne pisanki i zajączki. Warsztaty tego typu dają nie tylko widoczne efekty w postaci wykonanych ozdób, lecz również doskonale poprawiają sprawność motoryki małej.

Dzięki regularnym spotkaniom z Panią psycholog była możliwość poznania i poszerzenia wiedzy z zakresu radzenia sobie z typowymi problemami życia codziennego. Nie zabrakło tematu asertywności, ciekawych gier z kartami zawierającymi różne myśli w celu dalszego ich rozwinięcia, ustosunkowania się do nich. Dodatkowo poświęcono czas na rozmyślania odnośnie oczekiwań w stosunku do tworzonej grupy, jak również poddano dyskusji problem zmian, a więc czy jest coś, co seniorzy chętnie zmieniliby w swoim życiu, gdyby była tylko taka możliwość.

Tłusty czwartek przy tłustym pączku smiley wprawił seniorów w znakomity nastrój i wprowadził w zabawowy klimat, gdyż wkrótce po nim odbyła się zabawa karnawałowo-walentynkowa. Szałowe karnawałowe stroje oraz maski, suto zastawione stoły i dobra muzyka... czego chcieć więcej smiley

Z utęsknieniem seniorzy wyczekiwali momentu, kiedy będzie można obejrzeć film, już nie w zaciszu domowym,ale w niepowtarzalnym kinowym klimacie.. Dużo pozytywnych emocji wzbudziła wizyta w Lubskim Domu Kultury, gdzie oglądnęliśmy wzruszający seans filmowy.

Warto wspomnieć, iż w miesiącu lutym odwiedził nas Gość, którego darzymy dużą sympatią. Pani Barbara - pielęgniarka zaproszona przy okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem opowiedziała o profilaktyce, o znaczeniu zasad zdrowego żywienia oraz czynnikach ryzyka.

Ponadto nie zabrakło ćwiczeń wspomagających pamięć, koncentrację i spostrzegawczość, m.in.: rebusów, zagadek, zadań rozwijających spostrzegawczość i wyobraźnię.

Pod koniec miesiąca chętni seniorzy skorzystali z hali lubskiego OSiR-u i zagrali w kręgle.

Oczywiście wiele miłych chwil uczestnicy Klubu zawdzięczają „spotkaniom” przy kawie i grach planszowych oraz kartach.

Przesyłając klubowe pozdrowienia życzymy dużo wiosennych zachwytów, radości oraz zdrowia wink

ćwiczenie ról

 

relaks i wspólne rozmowy

 

lepienie figurek z gliny

 

ćwiczenie ról

 

relaks i wspólne rozmowy

 

bal maskowy

 

tworzenie ozdób

 

tworzenie ozdób wielkanocnych

 

tworzenie ozdób

 

gra w kręgle

 

w kinie